İlk Yarışmacılarımızı Ağırladık

Birkaç ay önce Projekent bünyesinde bir yazılım yarışmasına sponsor olmuştuk. Yarışmanın konusu JavaScript ile yazılacak bir XML Editörü idi. Katılacak arkadaşlardan da en önemli isteğimiz, mutlaka arada bir ofisimize uğramaları ve bizden geri besleme almalarıydı. Bunun nedenlerini de açıklamıştık.

Geçen günlerde çiçeği burnunda ilk yarışmacılarımız teşrif ettiler: Mert ile Mustafa. İkisi de cin gibi maaşallah. Henüz kodu yazmaya başlamamışlar ama kafalarında bayağı iyi bir plan yapmışlar. Önce Serdar’ın masasında başladık sohpete, baktık hararetleniyor, içeri geçtik. Mert aldı eline kalemi, geçti tahtanın başına...Allaaaaah...yazıyor çiziyor. Kırk yıllık yazılımcı gibi toplantıyı sürüklüyor. Annesi görse gurur duyardı. Harikaydı.

Mustafa da az değil. Arka planda kalıyor, düşünüyor, bütün seçenekleri değerlendiriyor, bize alternatifler sunuyor. Şu olur, bu olmaz diyor. Mert’in bir gözü hep onda. Oluru alınca Mustafa’dan devam ediyor. Şimdiden çok iyi bir takım olmuşlar.

Fikirler uçuşuyor, heyecan artıyor, sorunlar çıkıyor, herkes bir an susuyor...Allah sıkıştık derken, birden bir çözüm geliyor Mustafa’dan ve proje kurtuluyor...yaşasın devam ediyoruz. Sonuçta hem onlar için hem de bizim için çok zevkli ve faydalı bir toplantı oluyor. Onlar bizim ne istediğimizi çok iyi anladı. Biz de onların soruları sayesinde kafamızda bazı şeyleri daha da netleştirdik.

Onları uğurladıktan sonra, Öskan’da da, Serdar’da da, bende de aynı intiba. Bu çocuklar yaman. Bunlar yapar.

İyi ki geldiniz Mert ile Mustafa. Ne iyi ettiniz de bu yarışmaya katıldınız. Size çok teşekkür ederiz. İkinizi de en kısa zamanda tekrar bekliyoruz.

Eeee diğer yarışmacılar. Nereledesiniz? Twitter’dan mesaj atıyorsunuz, soru soruyorsunuz, takip ediyorsunuz eyvallah...ama bir ofise de gelin yahu. Bir tanışalım, konuşalım. Neler yapmışsınız görelim, bir feedback verelim...

Bir afferim diyelim.

Yalım K. Gerger

Comments

Popular posts from this blog

Wrapping PL/SQL Source Code and a Strange Bug (PLS-00753)

An ADF Faces ProgressIndicator Example for File Upload

JavaScript DecimalFormat